Atay Otomat Tarihi
Talaşlı imalat parçalarını ileri teknoloji ile üretmektedir.

ATAY OTOMAT 1983 yılında Şevket ATAY tarafından kurulmuştur. Türk Demir Döküm Fabrikasından tazminata karşılık iki adet otomat tezgahı ile otomotiv ve traktör sektöründe üretime başlamıştır. 1994 yılında Ahmet YILMAZ’ın ortaklığı ile kurumsal firma unvanı olan ATAY OTOMAT MAKİNA SAN. VE TİC LTD.ŞTİ. ismini almıştır. Traktör sektörünün dev firması olan UZEL MAK. A.Ş. referansları ile iş gücü, makine parkı ve müşteri portföyü artmış büyüme ve gelişme sürecine girmiştir.

Talaşlı imalat konusunda dünyadaki teknolojileri yakından takip ederek büyük yatırımlar gerçekleştirmiş, ilk CNC makinesi 1998 yılında alınmıştır. 1998-99 Krizine borçlu olarak yakalanmasına rağmen firmamızın bu krizden etkilenmeden çıkabilmesi farklı sektörlere hitap edebilmesi ile mümkün olmuştur. 2002 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine sahip olması ile, hem ürünlerinde hem de hizmette öncelikle kalite ilkesini prensip edinmiş firmamız; Sorumluluk, güvenilirlik, ileri teknoloji ve iş ciddiyetiyle uluslararası ve iç piyasada gün geçtikçe adından daha fazla söz ettir hale gelmiştir. 2005 yılı enerji sektörüne girilmesi ile müşteri portföyü arttırılmıştır.

Kalite Politikamız

Günümüz teknolojisinde ilerledikçe artarak büyüyen rekabetcilik ve erişilen kalite seviyesi tercih edilebilirliğinin en önemli unsurlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Yan sanayi ve ana sanayi olarak müşteriden oluşabilen tedarik zincirinde tüm seviyeler kabul edilebilir. Kaliteli mal seviyesi ve üretim olması müşteri tatminkarlığını getirecektir.
Sürekli gelişmekde olan ve kaliteyi ortaya koymak, korumak, ilerletmek müşteri isteklerini ekonomik bir düzeyde karşılamak üreticilerinde vazgeçilmez sorumluluğu şekline gelmiştir.
Hata ayıklama ve analizi teknik olarak gerekse teorisel yaklaşarak tekniği bilinçli bir şekilde uygulayıp hatasız ğretimi sağlamaktadır. Atay Otomat kalite kontrol yönetimi geliştirmekte ve gün geçtikçe büyük bir heyacan ile kendini güncellemektedir.
Ürünlerde verimli kaliteyi en üst seviyeye çıkararak en uygun maliyet ile piayasaya kaliteli bir şekilde ürün tedarik etmektedir.
Atay Otomat çalışanlarına büyük değerler vermektedir. Personele önceliği tanımaktadır. Kaliteli ve etkileşimli hizmet için personelin takıldığı noktada gelişmesini sağlayıcı eğitimleri sağlamaktadır.. ATAY OTOMAT, kalitenin günümüzde her şeyin önünde olduğunu bilmekte ve bu bilinçle hareket etmektedir. Üretimin her aşamasında gereken özeni göstermekte, bu konuda ki teknik donanımlarıyla ürünlerinde “sıfır hatayı”üretim biçimi olarak benimsemektedir.
İhracat

Atay Otomat Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, ihracata 2000 yılından itibaren başlamıştır. Fransa, Almanya, İsviçre, Hollanda, İngiltere, Belçika ve Macaristan gibi ülkelere otomotiv sanayinin ileri gelen firmalarına ihracat yapmaktadır.
Artan isteklerle birlikte ihracatımız sürekli artan ivme kazanmıştır. Bu konuda değerlerimize sahip çıkmaktayız. Gelişim sağlamış bir çok ülkeye hizmet vermekteyiz. Her geçen gün yenilerinide eklemekteyiz.
Müşterilerimiz

Agco
       
BİLGİ
ANA SAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
HİZMETLERİMİZ
İLETİŞİM
KARIYER
Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz
Otomobil Parçaları
Trafo Parçaları
Traktör Parçaları
Test Hizmetleri
İletişim
Hakkı İleri Cad. Ömerli
Mahallesi No.74
Arnavutköy, Hadımköy,
34555, Istanbul, Turkey
info@atayotomat.com
Telefon: (0212) 577 73 43
Faks: (0212) 544 61 05
BİZİ TAKİP EDİN

Facebook Twitter YouTube PlusGoogle Linkedin